Czym jest biały montaż?

Kiedy wprowadzamy się do nowo oddanego mieszkania zwykle zastajemy w nim jedynie ściany pokryte gładzią oraz instalację wodną. Mieszkanie samodzielnie trzeba wyposażyć w wszelkiego rodzaju instalacje i urządzić według własnego gustu. Jest to proces czasochłonny i niejednokrotnie wymagający specjalistycznej wiedzy.

Czy biały montaż można wykonać samodzielnie?

montaż białyPrzez biały montaż rozumie się wszelkie prace wykończeniowe związane z podłączeniem do instalacji wodnej urządzeń typu umywalki, kabina prysznicowa bądź wanna oraz wc. Poza funkcją estetyczną montaż biały ma przede wszystkim zapewniać jego użytkownikom wysoki stopień bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń kuchennych bądź łazienkowych dostarczających wodę. Tego typu elementy powinny zostać podłączone bardzo precyzyjnie i charakteryzować się wysoką szczelnością, aby uniknąć różnego rodzaju awarii czy też przecieków. Z uwagi na ten fakt, warto powierzyć wykonanie białego montażu specjalistom, którzy nie tylko posiadają odpowiednią wiedzę, ale także specjalistyczne narzędzia, które wymagane są podczas montażu. Ponadto specjalista jest w stanie dobrać materiały, które będą odpowiednie do konkretnego rodzaju instalacji wodnej. Najważniejsza w tym przypadku jest oczywiście niezawodność. Oprócz funkcjonalności biały montaż spełnia oczywiście funkcję dekoracyjną. Poszczególne elementy mają nadawać wnętrzom charakteru. Jeżeli nie chcemy decydować się na koszty związane z ekipą montażową, możemy oczywiście wykonać montaż biały samodzielnie. Warto wówczas posiadać wszelkiego rodzaju instrukcje ułatwiające montaż konkretnych urządzeń. Jest to jednak rozwiązanie bardzo ryzykowne, ponieważ brak wiedzy może skutkować w przyszłości negatywnymi konsekwencjami.

Zatem biały montaż to nic innego jak podłączenie urządzeń sanitarnych do instalacji wodnej. Jego wykonanie należy zdecydowanie zlecić specjalistycznej ekipie. O wyglądzie końcowym możemy jednak zdecydować samodzielnie według własnych upodobań.