Czym dotrzeć na lotnisko w Balicach?

Planujesz wylot z podkrakowskiego lotniska w Balicach? Zastanawiasz się czym dotrzeć na lotnisko, żeby nie spóźnić się na samolot? Najpewniejszym środkiem transportu jest własny samochód, ale można też skorzystać z przewozów prywatnych lub też pociągu i taksówki. Wszystko zależy od tego skąd musimy dotrzeć na lotnisko i jakie mamy w tym zakresie możliwości.

Samochód można zostawić na parkingu przy lotnisku

parking lotnisko baliceJeśli mieszkamy w pobliżu lotniska to możemy na nie pojechać taksówką, bo na pewno tak będzie najwygodniej. Można też skorzystać z komunikacji publicznej, bo lotnisko w Balicach jest świetnie skomunikowane z całym miastem. Przy czym takie możliwości mają tylko Ci, którzy mieszkają w Krakowie lub okolicach. A co jeśli wylatujemy z Krakowa ale mieszkamy w innej części kraju? Śmiało możemy przyjechać do Balic własnym samochodem. Z łatwością znajdziemy tam parking lotnisko Balice jest pod tym względem naprawdę bardzo dobrze rozbudowane. Auto możemy zostawić na parkingu na lotnisku i kosztuje to około stu złotych za tydzień. Można również skorzystać z jednego z kilkudziesięciu prywatnych parkingów, na których zostawienie samochodu na tydzień kosztuje znacznie mniej. Z parkingów poza lotniskiem najczęściej korzystają pasażerowie wakacyjni. Wiadomo, że rezerwując wakacje za granicą musimy wybrać lotnisko, z którego na nie polecimy. Zdecydowana większość mieszkańców południowej części kraju wybiera właśnie podkrakowskie Balice.

Infrastruktura parkingowa przygotowana dla pasażerów odlatujących z Balic jest ogromna. Kilka tysięcy miejsc parkingowych w zupełności wystarczy na zaspokojenie nawet największego zapotrzebowania. A takie ma miejsce oczywiście w wakacje, bo tysiące ludzi wylatują na nie właśnie z Balic. Zaletą parkingów poza lotniskiem jest na pewno niska cena za tydzień parkowania.