wkładka profilaktyczne

Czy wkładki profilaktyczne mają sens?

Kiedy byłam u lekarza od wad postawy, ten zalecił mi korzystanie z wkładek profilaktycznych. Do tej pory w sumie ich nie kupiłam mimo iż minął już chyba rok od wizyty. Nie zachęcił mnie jednak do ich stosowania, bo przez cały czas na zbyt dużo sobie pozwalał.

Czy stosowanie wkładek profilaktycznych coś daje?

wkładka profilaktyczneMoże do niektórych pacjentów dociera bardziej, jeśli się ich krytykuje, że zachowują się tak, a nie inaczej. Do mnie jednak w ten sposób się nie da trafić. Lekceważące zachowanie spowodowało przeciwny efekt, a mianowicie taki, że właśnie do dziś nie wiem, co to są tanie wkładki profilaktyczne. Kiedy ktoś podczas wizyty mówi ci, że jesteś stare próchno, tylko dlatego, że strzeliło ci w kościach podczas nastawiania, to przepraszam bardzo, ale odechciewa się wszystkiego. Najgorsze, że ten człowiek był może ze dwa lata starszy ode mnie i miał się już za nie wiadomo kogo. Może wciskać buty profilaktyczne dla dzieci ich mamom, ale też raczej nic nie osiągnie takim podejściem. Trzeba być miłym dla otoczenia, a nie sapać i narzekać jakbym nie wiadomo co ze sobą zrobiła. Zachował się tak, jakbym w ogóle o siebie nie dbała, a ja przecież non stop uprawiam jakąś aktywność fizyczną. Żadne buty Bartek nie były mi nigdy potrzebne, bo zawsze miałam nienaganną postawę.

Dopiero teraz po operacji kolana trochę mi się zdrowie posypało, ale to nie powód, żeby zaraz na kogoś patrzeć jak na lenia, który ma gdzieś własne zdrowie. Nikomu nie polecam tego człowieka. Czasami jednak i na takich trzeba trafić. Przynajmniej wtedy docenia się miłych lekarzy i rehabilitantów.