Climea forte

Czy to już menopauza?

Menopauza jest to naturalny biologiczny proces, który prędzej czy później będzie dotyczył każdej kobiety. Polega on na zatrzymaniu cyklu miesiączkowego. Rozpoczyna się mniej więcej w wieku 45 – 55 lat i trwa około roku do dwóch lat. Zmiany, które towarzyszą menopauzie obejmują przede wszystkim ustanie jajnikowej syntezy estrogenów i progesteronu.

Efektem tych zmian są zaburzenia w układzie nerwowym, zmiany w sferze emocjonalnej oraz w późniejszym wieku, osteoporoza. Po przejściu przez cały okres klimakterium kobieta przestaje miesiączkować. Organizm w pełni przyzwyczaja się do zmian hormonalnych, które w nim zaszły i objawy ustępują zazwyczaj około 65 roku życia.
Jeśli zaobserwujemy pierwsze zmiany zachodzące w naszym organizmie, aby upewnić się czy to na pewno menopauza, musimy zapoznać się z jej objawami.

Oto kilka z nich:

1. Uderzenia gorąca pojawiające się nagle w niespodziewanych momentach.
2. Zimne poty, najczęściej pojawiają się w nocy, zaburzając nam sen, zmuszając do częstego przebierania się i zmianę pościeli.
3. Obniżona koncentracja.
4. Duszności.
5. Wrażenie ciągłego zmęczenia.
6. Suchość pochwy.

Połączenie tych wszystkich czynników często skutkuje pogorszonym nastrojem i szczególną drażliwością. Często mamy do czynienia z obniżonym libido. Tak duża ilość zmian w życiu kobiety objawiać może się obniżonym poczuciem własnej wartości i tym, że czujemy się nieatrakcyjne, zagubione.
Z wymienionymi dolegliwościami możemy oczywiście podjąć walkę. Albo za pomocą hormonalnej terapii, produktów ginekologicznych lub zwyczajnie przyjmując odpowiedni suplement diety. Najpopularniejszym jest Climea forte. Zawiera składniki takie jak witaminy E,B6, D3, wapń, kwas foliowy, które łagodzą objawy menopauzy, kontrolują wagę, zmniejszają uczucie zmęczenia.

W tym okresie należy szczególnie o siebie zadbać. Sprawić aby niedogodności związane z menopauzą nie utrudniały nam zbytnio codziennego funkcjonowania. Pamiętajmy też, żeby poinformować najbliższych o zachodzących w nas zmianach, aby mogli zrozumieć i zaakceptować nasze odmienne zachowanie.