Czy skuter elektryczny jest tani?

 

Mobilność, czyli możliwość łatwego poruszania się jest bardzo ważna dla osób niepełnosprawnych oraz ograniczonych ruchowo. Zrobienie zakupów, czy odświeżająca przejażdżka po mieście, to zdaje się niewiele, jednak osobom, które mają trudno, wystarcza to do codziennej aktywności.

Czy ceny elektrycznych skuterów są wysokie?

skuter elektryczny cenaDobry, elektryczny skuter, to pojazd jaki powinien być na wyposażeniu każdej osoby, mającej problem z samodzielnym poruszaniem się. Ułatwia wiele codziennych czynności. Jest przydatny nawet w przypadku zwykłego przemieszczania w obrębie własnego ogrodu, czy posesji. Jeżeli już wybieramy skuter elektryczny cena w sklepie stacjonarnym, jest z reguły wyższa, niż w sklepie internetowym. Producenci skuterów, prześcigają się w ofertach i promocjach, dołączają też elementy, których nie ma w standardzie. Skutery elektryczne są całkowicie bezpieczne, gdyż rozwijana prędkość jest zbyt niska, by spowodować wypadek na chodniku. Kierujący pojazdem jest zapięty pasami, co dodatkowo zabezpiecza, przy zjazdach z wysokich krawężników, czy jeździe po nierównościach. Skuter jest wyposażony w przednie i tylne lampy, emitujące mocne światło, które z łatwością oświetlają drogę podczas zmroku, a także wpływają na lepszą widoczność na drodze lub przejściu na pasach. Nie ma lepszej alternatywy dla zwykłego wózka inwalidzkiego, niż elektryczny skuter. Nie wymaga mocnych rąk, a fotel jaki jest w nim zamontowany, uniesie nawet sto dwadzieścia kilogramów, co jest dużym ułatwieniem dla osób otyłych, które bardzo często korzystają z takiego sprzętu.

Wybierając skuter elektryczny należy się kierować wytrzymałością akumulatorów, dzięki czemu nieprzewidziane ładowanie, nie będzie konieczne. Warto zwrócić uwagę na to czy pojazd posiada dobrą amortyzację, a także czy ma niezbędne atesty i certyfikaty jakości.