folia one way vision

Czemu szkoły średnie się reklamują?

Jeszcze jakiś czas temu szkoły średnie czy wyższe nie musiały się reklamować. Człowiek znał szkoły w swoim otoczeniu i wiedział, że tutaj jest ciężko ale nauczą tak, że szok a tutaj jest lekko i nauczą tak, że płakać się chce. Nie było aż tylu szkół i uczelni i co więcej nie każdy musiał skończyć danej szkoły.

Czemu w dzisiejszych czasach nawet szkoły muszą się reklamować?

folia one way visionPoziom był wysoki więc zostawały tylko te osoby, które się nadawały i nie było że ktoś został z litości. A teraz co się stało z uczelniami? Muszą się reklamować i już nie raz można zobaczyć, jak folia one way vision z logiem uczelni jeździ na autobusie albo porozstawiane gdzieś roll up choćby poznańskich uczelni. Jeśli uczelnie muszą się reklamować widać, że coś jest nie tak, że walczą o studentów, żeby tylko się utrzymać i jak zaobserwowałem im gorsza uczelnia, tym więcej banerów reklamowych i reklam w radiu i telewizji. Nie da się ukryć, że jeśli nie będzie studentów to uczelnia upadnie, ale z drugiej strony co jest za sens produkować takich absolwentów, którzy nie będą umieli większości rzeczy, które powinni, albo jeszcze lepiej ze wyjdzie i nic nie będzie umiał bo wykładowca puszczał kogoś bo wyglądał jakby było z nim coś nie tak – nie ubliżając oczywiście osobą chorym. Sam znam przypadki, które nie powinny być na studiach – tym bardziej technicznych – a są już na 3 roku a pytając je o sprawy podstawowe dla naszej specjalności i kierunku nie są w stanie odpowiedzieć na żadne pytanie. Znam osoby, które kończyły studia ok 7 lat temu i różnica w poziomie była i jest widoczna.

Ludzie wtedy kończąc studia byli fachowcami w danej dziedzinie – dzisiaj już nas bym tak nie nazwał. Byle było na nowego roll up’a lub folie one way vision, a to nie powinno na tym polegać. Powinniśmy wyjść tak nauczeni, żeby rynek pracy nas nie przeżuł i nie wypluł. Mam nadzieję, że to się jeszcze poprawi.