Co wpływa na komfort pracy?

 

Współczesne wymagania dotyczące sprzętu elektronicznego i komputerowego stają się coraz wyższe. Często w naszej pracy liczy się szybkości przepływu informacji, oraz wydajne systemy obsługujące procesy produkcyjne. Komputery stają się coraz szybsze, a praca coraz bardziej stresująca. Co może poprawić komfort pracy w biurze?

Czy wyposażenie biura wpływa na naszą pracę

profesjonalne meble biurowePracując w dużej korporacji przekonałem się, jak wielkie znaczenie ma odpowiednie wyposażenie biura. Nie chodzi tu tylko o szybkie i wydajne komputery, oraz kolorowe drukarki i skanery. Istotne znaczenie mają meble, a szczególnie biurka i fotele na których często spędzamy pół dnia. Jak profesjonalne meble biurowe wpływają na efektywność naszej pracy, mogłem przekonać się osobiście. Większość z naszych pracowników, łącznie ze mną, narzekała na bóle pleców, lub drętwienie nóg. Powodowało to konieczność przerywania pracy i wychodzenia na zewnątrz, w celu rozruszania zdrętwiałych mięśni. Było to tak nagminne, że w końcu zainteresowało się tym procederem nasze szefostwo. Jak to bywa w korporacji, zawsze można wezwać fachowca od określonych zadań. Tym razem wezwaliśmy architekta wnętrz, który wypunktował wszystkie zauważone problemy, a oto kilka z nich: biurka i fotele nie odpowiadały wysokości użytkowników, brak istotnych regulacji oparć foteli, męczące kolory blatów biurek, brak ergonomii itd. Jest to tylko kilka aspektów, wymienionych przez architekta, który zaproponował nowy projekt umeblowania biura. Po wprowadzeniu wszystkich zmian okazało się, że pracownicy chętniej niż dotychczas siedzą przy swoich stanowiskach pracy.

Praktycznie wyjścia na przerwy ograniczone zostały tylko do wyjścia na lunch, lub szybkiego papierosa. Meble i nowe ustawienia nie tylko wspaniale się prezentowały, ale przede wszystkim sprawiły, że w pomieszczeniach zrobiło się jaśniej i przestronniej. Pracownicy mogli regulować wysokość biurek, oparcia foteli, a nawet nachylenie blatów. Wszystko to sprawiło, że w końcu biuro stało się w pełni komfortowym miejscem pracy.