Chondrex lek w kapsułkach

Kaspułki chondrex wskazane są w suplementacji codziennej diety w siarczan chondroityny. Dawkowanie leku odbywa się doustnie. Dorośli powinni stosować jedną do trzech kapsułek dziennie. Kapsułki powinny być popijane wodą, by najlepiej się wchłaniały. Omawiany lek nie może być stosowany jak substytut zróżnicowanej diety. Ponadto nie należy przekraczać zalecanej dawki w ciągu dnia.

chondrexDodatkowo przed zażyciem omawianego suplementu diety należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu, ponieważ leku nie należy stosować po terminie ważności. Preparat powinien być przechowywany w miejscu suchym oraz niedostępnym dla dzieci. Chondrex sprzedawany jest jako lek bez recepty. Pakowany jest po sześćdziesiąt sztuk w opakowaniu. Producentem leku jest UNIPHARM USA. Siarczan chondroityny w ludzkim organizmie występuje przede wszystkim w tkankach chrzęstnych, jako jeden z jej głównych składników. W połączeniu z białkiem, współtworzy proteoglikany nadające prawidłowej elastyczności, struktury i właściwości mechanicznych chrząstce. Chondroityna stanowiąc również składnik mazi stawowej, zapewnia odpowiednie warunki do pracy powierzchni stawowych. Chondroityna w naturalny sposób występuje w ludzkim organizmie. Ponadto jest składnikiem tkanki chrzęstnej oraz odpowiada za prawidłową strukturę oraz elastyczność chrząstki. W większości aptek lek kosztuje mniej więcej czterdzieści złotych.

Omawiany suplement diety można także kupić w aptekach internetowych w cenach od około trzydziestu paru złotych, np. tutaj – http://www.moc-lekow.pl/leki_na_stawy_kosci_nogi/chondrex_siarczan_chondroityny_500mg_60kaps_cena_31_9_zl. Przed jego zastosowaniem najlepiej skonsultować się z lekarzem.