Butelki do przechowywania różnych produktów

W naszym życiu codziennie mamy kontakt z różnymi butelkami. Często zastanawiamy się, czy butelki są bezpieczne i wytrzymałe? W jakich butelkach powinniśmy przechowywać różnego rodzaju produkty żywnościowe lub środki czystości, czy kosmetyki?

Idealne butelki do przechowywania

hdpe butelkiProdukcja butelek plastikowych opiera się głównie na foliach typu hdpe. Przeznaczenie jakie kryje się za tym symbolem powinno być priorytetem wielu marek oraz niektórych konsumentów dzisiejszego świata. Butelki hdpe to jedno z najczęściej stosowanych w produkcji tworzyw sztucznych. Skrót hdpe oznacza wysokiej gęstości polietylen, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Jeśli chodzi o hdpe butelki mogą być półprzezroczyste co w zupełności starczy, aby wizualnie zobaczyć i ocenić swój produkt. Najczęściej tego rodzaju butelki spotykane są w kolorze białym. Dzięki zastosowaniu tego typu butelek można w nich bezpiecznie przechowywać różnego rodzaju substancje takie jak mleko, woda, czy sok, Poza tym w takich butelkach można przechowywać także kosmetyki, szampony, czy środki czystości. Właściwości tych butelek sprawiają, że pojemniki te nie wydzielają toksyn, charakteryzują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia oraz odpornością na duże temperatury. Dzięki temu bez obaw możemy w nich przechowywać różnego rodzaju środki chemiczne, alkohole i substancje żrące, jak i o odczynie zasadowym. Producenci posiadają butelki hdpe o pojemności od 100 – 1000 ml. Butelki różnią się rodzajem gwintu, jak i kolorem. Klient może dobrać sobie dowolny rodzaj zamknięcia w formie nakrętek, triggerów, aplikatorów lub pompek, które mogą być wykonane w wybranym kolorze lub według uznania klienta.

Butelki hdpe są wyprodukowane ze specjalnego plastiku, który jest bezpieczny dla zdrowia człowieka, jak i zwierząt. Butelki te mogą zostać poddane recyklingowi, są znacznie lepsze jakościowo i droższe niż plastikowe butelki wykonane z pet. Wybierajmy zawsze bezpieczne i ekologiczne produkty.