siłownik do bram

Bramy garażowe i ich siłowniki

siłownik do bramBrama garażowa jest nieodłącznym elementem każdego garażu. Bramy garażowe dzielą się na bramy zbudowane z pojedynczego panelu, segmentowe oraz bramy rolowane.

Bramy zbudowane z pojedynczego panelu to najprostszy rodzaj bram garażowych. Charakteryzują się tym, że w całości podnoszą się do góry. Jest to bardzo niezawodne rozwiązanie, lecz posiadające jedną wadę, mianowicie aby brama mogła się bezpiecznie otworzyć przestrzeń paru metrów przed wjazdem do garażu musi być wolna.
Rodzaj bram segmentowych jest podobny do wcześniej opisanego typu bram, ale charakteryzuje się tym, że zwykle jest zbudowany z trzech do ośmiu segmentów. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie zachodzi potrzeba wolnej przestrzeni pomiędzy bramą, a pojazdem. Charakteryzują się wytrzymałością taką samą jak bramy zbudowane z pojedynczego panelu.
Ostatnim rodzajem bram, są bramy rolowane. Najczęściej zbudowane są ze stali falistej, ale w użyciu bywają również inne materiały. Niestety posiadają kilka podstawowych wad. W szczególności izolacja akustyczna oraz izolacja termiczna mają gorsze parametry niż w przypadku innych rodzajów bram. Odporność na uszkodzenia i wytrzymałość zależą od jakości wykonania bramy.
Ale czym by była brama garażowa bez możliwości otwarcia i zamknięcia. Automatyka do bram to urządzenia służące do otwierania i zamykania drzwi garażowych. Podstawowym elementem automatyki są siłowniki do bram. Siłowniki muszą być dostosowane do wagi bramy.

Bramy zbudowane z pojedynczego panelu oraz bramy segmentowe otwierane są za pomocą wyżej wymienionych siłowników, natomiast wyjątek stanowią bramy rolowane otwierane za pomocą łańcucha napędzanego przez napęd elektryczny..