Blacha na dach jest tania i praktyczna

Jaki materiał wybrać na pokrycie dachu? Czym się kierować decydując o tym w jaki sposób wykończymy tą najważniejszą część swojego domu? Wszystko zależy od tego na czym najbardziej nam zależy i ile mamy na to pieniędzy. Bo dach można wykończyć solidnie i na bogato albo tanio i bardzo praktycznie. Każde rozwiązanie wytrzyma przynajmniej dwie dekady.

Najczęściej kupowany materiał to blacha trapezowa

sprzedaż blachy krakówWybór w zakresie dachów jest naprawdę duży. Można zdecydować się na zakup dachówek ceramicznych bądź cementowych. Elegancką alternatywą jest blachodachówka, której ceny kształtują się w zależności od jej wyglądu i kształtu. A dla tych, którzy chcą wykończyć swój dach możliwie jak najtańszym kosztem najlepsza będzie blacha trapezowa. Takiej blachy używa się już od kilku dekad. Ostatnio jej ceny poszły mocno w górę, ale i tak jest to najtańszy materiał do pokrycia dachu. Można ją kupić niedrogo w punkcie handlowym znanego producenta oferującego sprzedaż blachy Kraków. Charakterystyczna w swoim wyglądzie blacha trapezowa jest łatwa w utrzymaniu jej w czystości. Do zachowania jej idealnego stanu w zupełności wystarczą opady deszczu. Blacha nie porasta mchem, więc nie będzie się na niej pojawiać charakterystyczne zielone zabrudzenie. Metr kwadratowy blachy kosztuje od dwudziestu do trzydziestu złotych co oznacza, że jest to o połowę tańsze rozwiązanie niż ładniejsza w wyglądzie blachodachówka.

Materiał, którym pokryjemy dach naszego domu ma spełniać jedną najważniejszą funkcję – ma nie wpuszczać do środka wody. Pod blachą trzeba zamontować dodatkową hydroizolację, ale dzisiaj taką izolację robi się pod każdym rodzajem pokrycia. Kupno blachy trapezowej jest rozsądnym rozwiązaniem dla tych, którzy na budowę domu mają ograniczoną sumę pieniędzy.