ławki betonowe

Betonowe ławki w amfiteatrze miejskim

Nie wiem czy udało wam się kiedyś być w amfiteatrze lub chociaż go zobaczyć z daleka.  Ale mi się udało być w takim miejscu na wycieczce szkolnej.

Liczne ławki na otwartej przestrzeni

ławki betonoweNa tej wycieczce byłam w zeszłym roku, ale do dziś doskonale ją pamiętam. Zwłaszcza moją uwagę przykuły liczne ławki, które znajdowały się w pobliskim amfiteatrze. Były one dość proste, bez oparcia. Były to ławki betonowe. Tworzyły one wszystkie takie półokręgi. Na samej górze było ich najwięcej oraz były szerokie, a potem schodząc ku dołowi się zwężały. Przez to na samym dole było mało miejsc do siedzenia, więc tylko nieliczni mogli podziwiać przedstawienie z bliska. Ale chyba najlepiej ogląda się z góry sceny. Ten amfiteatr był rekonstrukcją amfiteatru, który tam kiedyś stał. One jakby znajdowały się na takich bardzo szerokich schodach. Wszystko wyglądało bardzo ciekawie. Każdemu z nas się to podobało. Te ławki betonowe, nawet były bardzo wygodne do siedzenia, nawet jeśli były wykonane z betonu. Wieczorem mogliśmy tam obejrzeć przedstawienie wystawione przez pobliski teatr. Nie były to betonowe ławki parkowe. Raczej takich nie spotkamy w parku, ale to dobrze. Dobrze, że przedstawienie trwało tylko godzinę, dłużej moglibyśmy nie wysiedzieć. Pomimo, że były wygodne, to jednak były twarde. Co ciekawe w mieście są jeszcze dwa amfiteatry, z taką kompozycją ławek betonowych, ale są dużo mniejsze. Byliśmy w tym największym obiekcie. Z góry widok jest niesamowity, aż chce się tam zostać na dłuższą chwilę. Potem zwiedzaliśmy inne, różne obiekty. To była wycieczka dwu dniowa. Mogliśmy też skosztować regionalnych specjałów, które były bardzo smaczne oraz zdrowe. Następnego dnia wypoczywaliśmy na plaży z dala od miasta.

Uważam, że wycieczka była bardzo udana. Mam nadzieję, że kiedyś ją powtórzymy. z takich typu wycieczek można dużo wyciągnąć. Warto na takie wycieczki jeździć często, nie tylko jako wycieczki szkolne, ale też ze swoją rodziną, na przykład na wakacje. Dużo ciekawych rzeczy można zobaczyć podczas wycieczek, które zostaną w naszej pamięci dość długo.