Bawełniane sznurki do rękodzieła

Technika wiązania sznurków czyli makrama znana już od wielu lat. Jednakże to w ostatnim czasie stała się ona na tyle popularna, że ozdoby wykonane tym sposobem możemy kupić w najdroższych sklepach z artykułami do mieszkań. Coraz częściej samodzielnie uczymy się wiązać sznurkiem by stworzyć do swojego w domu piękną ozdobę.

Ozdoby stworzone techniką makramy

sznurki do makramyBawełniane lub akrylowe sznurki do makramy kupimy za kilka złotych. Do stworzenia pięknej ozdoby np. doniczki na okno potrzebny jest nam jeden motek sznurka. Sznurki bawełniane z recyklingu są dostępne w wielu sklepach z dodatkami do szycia i haftowania. Dzięki strukturze z delikatnej bawełny jest to sznurek miękki i miły w dotyku. Standardowe sznurki mają około 56 pojedynczych włókien skręconych w 3mm sznurek. Jest to miękki ale zarazem wytrzymały produkt. Jego rozmiar pozwala na stworzenie drobniejszych, bardziej dopracowanych wzorów. Bawełniany sznurek idealnie sprawdzi się w technice makramy i tkania. Techniką makramy stworzymy dekoracje ścienne ale również doniczki, obrusy czy serwety. W sklepach z dekoracjami do mieszkań można kupić gotowe produkty wykonane tą techniką. Nie są to tanie dekoracje dlatego warto samemu nauczyć się techniki makramy by stworzyć sobie niebanalna i niepowtarzalną dekorację do swojego domu.

Aż sto metrów sznurka idealnego do wykorzystania w technice makramy kosztuje około 30 złotych. Jest to dosyć nie wielka cena za bardzo dobrą jakość. Do stworzenia wiszącej osłonki na doniczkę o około 15 cm średnicy wystarczy około 30-40 cm. Zatem z jednego motka możemy stworzyć nawet trzy ładne wiszące ozdoby do kwiatów. Techniki makramy można nauczyć się na różnego rodzaju kursach, które nie są drogie, a można nauczyć się techniki wiązania sznurka w różny sposób.