Automatyczne sterowanie roletami rzymskimi

Roleta rzymska to bardzo estetycznie wyglądająca zasłona, która chroni przed słońcem. Stosuje się ją głównie dlatego, że jest praktyczna, a także pełni funkcję ozdobną w pomieszczeniu. Rozmaite barwy i materiał, z którego są one wykonane świetnie komponuje się z większością pomieszczeń w domu. Warto jest zadbać o to, aby była ona także zautomatyzowana.

Mechanizmy do sterowania roletami rzymskimi

mechanizm do rolety rzymskieW roletach jedyną uciążliwą rzeczą, jest to, że trzeba je ręcznie zasłaniać. Sprawia to pewne trudności, dlatego, że jeśli mamy w domu wiele rolet, to zajmuje to trochę czasu. Posiadacze rolet rzymskich zazdroszczą często właścicielom innych rolet, które posiadają automatyczne mechanizmy do ich zasłaniania. Technika jednak idzie naprzód i dzisiaj także rolety rzymskie można zasłaniać za pomocą mechanizmu. I nie ma tutaj żadnego znaczenia, czy mechanizm do rolety rzymskie był częścią zestawu, czy też zamontowano go później. Mechanizmy takie bez problemu można dołączać do istniejących i zamontowanych rolet. Trzeba go tylko doczepić do mechanizmu, który istnieje w rolecie aktualnie. Jest to bardzo proste, gdyż producenci takich mechanizmów mają gotowe systemy montażu, które idealnie pasują do współczesnych rozwiązań. Podpinamy tylko gotowy mechanizm poprzez specjalną końcówkę do linki rolety lub do samego wałka rolety i mamy już gotowe automatyczne sterowanie. Otwieramy i zamykamy roletą oczywiście z pilota lub za pomocą przycisku na ścianie.

Każdy, kto chce używać bardziej zaawansowanych sterowników może je także zaaplikować w roletach rzymskich. Niektóre piloty posiadają programowalne funkcje, takie jak czasowe otwieranie rolet, czy też ich grupowanie. Możemy pogrupować sobie rolety według preferencji, na przykład jako salon lub jako pokoje sypialne, tak jak nam będzie wygodnie.