Aparat fotograficzny umieszczany na głowicy obrotowej

Urządzenia do wykonywania zdjęć sferycznych posiadają specjalny talerz obrotowy. Zwany jest on również obrotnicą. Talerz zapewnia takie samo usytuowanie aparatu fotograficznego w trakcie wykonywania zdjęć z różnej perspektywy.

Łączenie zdjęć w jedno przez specjalne oprogramowanie

panorama sferyczna hoteluDzięki temu zdjęcia sferyczne są idealnie wyrównane, nie ma żadnych niechcianych krzywizn, a cały obraz pasuje do siebie idealnie. Wykonywanie zdjęć aparatem do fotografii obrotowej zapewnia niesamowity efekt – powstaje wyjątkowa animacja, która przedstawia dany teren na zewnątrz czy pomieszczenie wewnątrz budynku. Zasada jest bardzo prosta – im więcej wykona się zdjęć w trakcie jednej sesji, tym lepiej, bo wtedy przejścia między poszczególnymi elementami zdjęcia sferycznego nie będą zauważalne. Dobrym rozwiązaniem jest panorama sferyczna hotelu – każdy właściciel hotelu, który chce zachęcić gości do korzystania z jego oferty, powinien zdecydować się na wykonanie zdjęć obrotowych. Takie zdjęci mogą później zostać umieszczone na stronie hotelu. Mogą to być zdjęcia z zewnątrz, ale również zdjęcia wewnątrz pomieszczeń – w recepcji, pokojach gościnnych, SPA i nie tylko. Wykonane zdjęcia są łączone ze sobą. Dzięki temu może powstać jeden, konkretny obraz. Obraz stanowi całość – idealnie połączoną ze sobą. W zdjęciach sferycznych nie ma żadnych przerw, przeskoków, które wyglądałyby nieestetycznie. Przeciwnie – takie zdjęcia są jednolite. Możliwa jest nawet realizacja zdjęć otoczenia.

Aparat fotograficzny ustawia się na specjalnej głowicy obrotowej. Jeśli chodzi o zdjęcia otoczenia, to zazwyczaj wykonuje się ok. 30 do 50 zdjęć, które następnie są ze sobą łączone. Zdjęcia są montowane w specjalnym programie, z którego korzysta fotograf. Efekt końcowy takich zdjęć zadowoli nawet najbardziej wymagającego klienta.